Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.12.01. 9:38  l  #12806
nem tudom az elmúlt 2 meccsen mit csináltunk másképp, de ne szokjunk le róla :)

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.29. 7:19  l  #12805
MVP

Válasz Kabóca hozzászólására (#12804)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.26. 12:31  l  #12804
Kiszenvedtük a kacsák ellen, SO win.
Igazából egy dologtól eltekintve nem tudok negatívumot felhozni. Jól játszottunk, jó volt a forecheck, voltak helyzetek, volt ütközés, nagy fölényben játszottunk, de mindezekkel lófüttyöt se értünk mert hiányzott az az egy vami, ...a gól(ok). Még csak azt se mondhatnám, hogy nem volt szerencsénk + Miller kifogta a szemünket, mert a befejező lövések egész egyszerűen sz...ok voltak. Vagy el sem találtuk a kaput, vagy telibevágtuk Millert, szinte mozdulnia sem kellett. A 3. harmadban volt 1-2 bravurja, de egyébként sztem meg se izzadt.
Ráadásul amellet, hogy a meccs egészében felborult a pálya, sokáig a Ducksnak voltak a nagyobb helyzeteik.
Már egy jó ideje az egyik legnagyobb gyengeségünk, a lövések minősége. Ebben is tök jók voltunk az első 10 meccsen, Kopi, Toff, Kempe, Muzz lőtt jópár szép snipert, DD-nek voltak minőségi átlövései, most meg meccsenként esetleg egy lövés ami igazán jó.
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.25. 8:15  l  #12803
kezdjük a jóval.

Gaborik első meccsén adott egy assistot.
Lewis ismét gólt lőtt (holtversenyben negyedik a góllövő listánkon Kopi, Toffoli, Brown és Kempe mögött)

ennyi volt a jó.
amikor már a kutyákat se tudjuk megverni, márpedig a játék képe alapján nem ők hozták x-re és húzták be az ot-t... szóval akkor ott már bajok vannak. szezon elején azt nyilatkozta Stevens, hogy 7 meccses sorozatokat jelöltek ki, és azokból kell hozni 5 győzelmet, mert akkor biztosan bent vagyunk a po-ban. 2-6-2 az utolsó 10 meccsünk. tudjátok kinek ilyen még? a keleten tökutolsó sabresnek. senki másnak. és nincsenek kulcs sérültjeink Carteren kívül.

és még így is vezetjük a pacificet mert eddig ENNYIRE jók voltunk. hát most nem vagyunk. össze kellene kapni magukat a fiúknak mert mehetünk vissza a balettbe ugrálni..

MVP

Válasz Marko92LA hozzászólására (#12802)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.24. 22:23  l  #12802
Gaborik viszont sanszos hogy jatszik a Coyotes ellen, Dowd viszont megserult. Ha viszont Gabo nem lesz akkor 11-7 es felallas lesz. Kellene a win, mert Wedgewood kezd a kapuban naluk.

real game-changer :)

állítólag Gaborik viszont közel a visszatéréshez.
Gondolom Kopi és Brown mellett lesz az első sorban.
MVP

Válasz Kabóca hozzászólására (#12797)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.24. 10:32  l  #12797
The Los Angeles Kings have acquired veteran forward Torrey Mitchell from the Montreal Canadiens for a conditional draft pick, the teams announced Thursday. It’s the Kings’ fifth round pick that becomes the fourth rounder acquired for Dwight King last season if Los Angeles makes the playoffs.
Mitchell, who turns 33 in January, is in the final year of a three-year, $3.6-million contract signed in June, 2015.
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.23. 9:58  l  #12796
Ez igy nagyon a tavalyi forma mostmar.
4.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.21. 9:54  l  #12795
ideje lenne összeszedni magunkat.
vezetjük még a pacificet, de 3-7-0 sorozattal nem sokáig fogjuk.
MVP

Válasz Kabóca hozzászólására (#12794)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.20. 11:42  l  #12794
2-4 Vegasban. Továbbra sincs játék, ráadásul az eddig nem nagyon hibázó Quick az első harmadban beszopott két gólt is.
Az első 10 meccsen látott kreativitásból semmi nem maradt, erőlködés van. Kopi rengeteget cipeli a korongot, Brown véletlenül se tűnik fel a kapu előtt, Iafallonak se megy a forecheck-korongtartás-jó passz.
A passzok senkinek (talán Kempe a kivétel) nem mennek. Vaktában, a társ felé (véletlenül se ütőre) kinyomott első passzok vannak, aminek rendre korongvesztés az eredménye.
A palánk mellett nagyon kevés párharcot nyerünk, nincs ütközés, határozottság, keménység. A másik oldalon pl. McNabb szarrá bombázott mindenkit aki a közelébe ment.

Igazából nem ez a meglepetés, hanem az első pár meccs. Ezzel a játékosállománnyal most vagyunk a helyünkön. Nagyon kellene Carter és egy jó Gabo.
Lewist azért megemlíteném, 6 gólja van az első 21 meccsen. Eddig 12-nél soha nem jutott túl.
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.20. 1:07  l  #12793
Nyilván Stevens se ugrott ki a bőréből örömében, változtatott. Andreoff fent játszott a második sorban, Pearson pedig Lewis és Shore mellett a negyedikben. A Jokinen-Dowd-Brodz összeállítás működött harmadik sorként.
All-Star

Válasz la_mikee hozzászólására (#12792)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.19. 22:28  l  #12792
hát erről most lemaradtam... de a győzelem a fontos. először is.
játék képe majd azután legyen, ha már egyszer egy L4-ből kell kijönni.

Kuemper kellemes meglepetés, több nagy és egészen látványos védést mutatott be.
nem írtad hogy Brodzinksi meglőtte első nhl gólját, ráadásul milyen szépen megoldotta!
Andreoff is szép gólt lőtt... mondjuk azt nem tudom mit keresett akkor épp bent amikor Kempe és Toffoli voltak a jégen..

az első gól is szép volt, ahogy Brown lekészítette, Doughty bevitte, Toffoli meg malmozott a hosszún... látszott hogy begyakorolt figura.
MVP

Válasz Kabóca hozzászólására (#12791)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.19. 9:52  l  #12791
Sima lett a vége, de a játéktól nem voltam elájulva. Nem játszottunk jól, az egyetlen +-um Kuemper teljesítménye.
All-Star

Válasz Kabóca hozzászólására (#12790)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.18. 23:46  l  #12790
Csak szólok, egy lőtt góllal nem szoktunk nyerni. 11 lövés két harmad alatt, ...vékonyka.
All-Star

Válasz Kabóca hozzászólására (#12789)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.18. 22:42  l  #12789
Vezetünk de a játék egy fos egyelőre. 2 kapuralövés 15 perc alatt.
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.18. 15:37  l  #12788
Én leszek majd, kellene most nagyon egy win, a Florida meg annyira nem acélos, bar Sharksot verték nemrég.
4.sor

Válasz Kabóca hozzászólására (#12787)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.18. 12:28  l  #12787
Elmúlt a varázs. Ami eddig bement az most nem és ami eddig nem ment be most igen.
Vannak ugyan helyzetek, de nem annyi mint korábban és emellett sok szerencsétlen gólt kapunk.
Ma este 10-től matiné. Vki lesz?
All-Star

Válasz Marko92LA hozzászólására (#12786)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.17. 10:39  l  #12786
Eddig tartott volna a Stevens féle megújulás?

kezdem megkedvelni Blake-t mint GM-t.

Cammalleri traderől ezt nyilatkozta: He wasn’t particularly happy with his role on the team and where exactly his usage was trending. “I don’t think he enjoyed the role that he was in by any means,” Blake said. “I’ve had conversations the last couple of days. … I won’t tell you a lot about our conversation, but what I’ll tell you is we came to the conclusion that it wasn’t going the direction that he wanted it to, and what we’re looking for is … stability in that bottom of the lineup.” Blake declined to answer as to whether Cammalleri had asked for a trade, but said, “…this wasn’t a direction he’d seen him going in and both of us felt we could do something about that.”

teljesen korrekt.
MVP

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.15. 10:43  l  #12783
Cammallerit azért hoztuk, mert Kopival és Brownnal nagy cimbik, tudnak is együtt játszani.
mivel a tavalyi szezon után csak a második sorunk (Pearson-Carter-Toffoli) volt biztos, és csak reménykedni lehetett abban hogy Brown feltámad, kellett egy biztonsági ember melléjük.
szóval biztonsági tartalék top6.

Ehhez képest Iafallo annyira jó volt campben (és azóta is), hogy az első sorban játszhat Brownnal és Kopival.
Kempe annyira frankón helyettesíti Cartert, hogy így is lesz fejvakarás azon, hogy kap top6 jégidőt ha visszatér. és még ott van Gaborik, aki lassan felépül (talán)

szóval ezek a kellemes problémák azt eredményezték, hogy Cammy nem fér be a top6-be. Bottom 6-be viszont kevésbé való (legalábbis a mi stílusunk szerint).
hogy ő kért-e végül cserét vagy Blake (akivel szintén cimbik) ismerte fel, hogy ez Cammynek nem jó az nem derült még ki.
mindenesetre az oilers épp top6 erősítést keresett, így megkapta Cammalleri a lehetőségét. Nekünk meg inkább multi ember kellett, aki szintén low risk-low cost, így végülis akár érthető is..
bár ott van Andreoff, Shore, Lewis, Dowd, Clifford, Amadio, Laich és most még Crescenzit is felhívtuk..
szerintem egy draft pickkel jobban jártunk volna.

mindenesetre good luck Cammy!

MVP

Válasz Centurio hozzászólására (#12782)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.15. 9:01  l  #12782
Segítsen be centerezni?! Másképpen én sem értem.

Válasz la_mikee hozzászólására (#12781)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.15. 8:45  l  #12781
na ezt egyelőre nem értem hogy miért kellett..

viszont ideje lenne összeszedni magunkat.
kikaptunk a tampa ellen, oké, nem nyerhetünk mindig.
kikaptunk a sharks ellen... ez már annyire nem oké, egy gólt lőttünk, shit happens...
de hogy most 2-0-ról kikapunk a canuckstól is???

ez már L3, nem tetszik.
MVP

Válasz stero hozzászólására (#12780)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.15. 7:31  l  #12780
The Los Angeles Kings traded Mike Cammalleri to the Edmonton Oilers for Jussi Jokinen in a swap of veteran forwards on Tuesday night.
MVP

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.14. 10:13  l  #12779
Jonessy kivédte a szemünket is... be kellett volna húzni ezt a meccset, 1 lőtt góllal nehéz nyerni.

MVP

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.10. 18:47  l  #12778
Ez a Tampa szerintem jelenleg a liga legerősebb csapata, és nem a tabella alapján mondom ezt. Annyira ki lehetnek éhezve a játékosaik egy jó szezonra az elmúlt évek sérülései miatt, messze a legmotiváltabb csapat az övék jelenleg. Mi figyeljünk a divíziónkra, és baj nem lehet.
4.sor

Válasz la_mikee hozzászólására (#12777)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.10. 17:14  l  #12777
hát... azt csináltak velünk a tampások amit akartak..
az első két harmadban mintha egy AHL csapat ellen játszottak volna, mint kés a vajon..
a 2. végén volt 12 kapura lövésünk, otthon. A végén is csak 22-ig jutottunk..ők 38-ig.

felejtsük el gyorsan.
MVP

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.09. 0:31  l  #12776
12753-ban épp erről írtam.

Végignéztem. Jó szokás szerint elég felfokozott hangulat uralkodott a pályán. Volt itt minden, Martineznek és Kopinak is ki kellett hagynia néhány shiftet sérülés miatt. Martinezé kifejezetten csúnyának tűnt. Alig tudott lábra állni, a többiek segítették át a palánkon, aztán az öltözőbe vezető folyosón újra összezuhant. Pár perccel később már a pályán volt, elég kemény “köpésű”.
Akárcsak Brownie, neki Manson pakolt oda először szemből bottal arcba, pár mp-el később bottal tarkóra, szó nélkül tűrte. Manson viszont rettentő mód ki volt akadva, gondolom azon húzta fel magát, hogy csak két percet kapott.

A másik oldalon volt a csúnyára sikerült Kase eset, aztán Gibson ment le egy fejre kapott bot ütés miatt. Ott Laich volt a ludas ha jól láttam, bár elég nehéz volt kihámozni kinek a botja találta el. Szándékosságot itt sem láttam.
Kempe is kapott egy 4 percest, bulinál szájbaverte ha jól emlékszem Wagnert akinek felrepedt a szája. Ennél az esetnél is bot volt a “választott fegyvernem”.

Ezek nem igazán voltak szimpatikus esetek, remélem senkinek nem esett nagyobb baja.

All-Star

Válasz Marko92LA hozzászólására (#12775)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.08. 21:13  l  #12775
Egyébként Kempe jó teljesítménye egy érdekes kérdést vet fel bennem. Ha carter felépül, akkor ő lesz majd a 2. sorban ugyanúgy és Kempe vissza a 3.-ba? Mert ha most elég jó a kémia, nem biztos hogy érdemes megbontani, de azért a 70-es sor is jól nyomta előtte. Meg akkor Carter mint 3. soros? Mondjuk ez mit szurkolóként inkább a kellemes problémák közé tartozik, de azért kíváncsi leszek Stevens hogy oldja meg. Arról nem beszélve, ha esetleg Gaborikból is kihoz majd valami korrekt teljesítményt.
4.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.08. 19:22  l  #12774
Az első harmadot már sikerült megnéznem (+ az összefoglalót), a Ducks sokkal jobb volt az elején.
Az első sor nagyon tetszik, Iafallonak nagy passzai vannak. Ha egy kicsit rágyúr a lövései pontosságára nagyon jó kis playa lehet belőle. A helyzetei megvannak, jól nyomja a letámadást, jól tartja a korongot, a passzai nagyon ülnek és a kémia is megvan.
Kempe is + meglepetés, de ez tulajdonképpen az egész csapatról elmondható. Egyedül Quick az aki “csak” a szokásos.

Azt is meg kell említeni, hogy a PK-nk ligaelső, eddig összesen 4 PP gólt kaptunk. Előnyben az összteljesítmény középszer, de az utolsó 4-5 meccsen közel 30%-ban hoztuk.
All-Star

Válasz la_mikee hozzászólására (#12773)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.08. 10:39  l  #12773
kétszer jöttünk vissza két gólos hátrányból a kacsák ellen, csak most be is húztuk a preds ellenitől eltérően.

a második sor egyre jobban belejön, Kempe egyre jobban beilleszkedik. Pearson passza a góljánál valami frenetikus volt. Tudta, hogy ott lesz Kempe. Látni nem láthatta.
Kopi, Brown, Iafallo továbbra is tuti trió. Alex ma is két assist, többiek 1+1.

Shore a végén gyönyörű gólt lőtt.
meg van itt a technika is, nem csak ütközni tudnak ezek a fiúk, ennyit tesz egy edzőcsere..

Kempe:
tavalyi szezon után már azt hittem bukta volt húzni. preseasonben csak Mr. 2 Minutes-nek hívták, annyit volt kiállítva... és ez volt az egyetlen észrevehető dolog róla.. regularban meg megtáltosodott :)
MVP

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.05. 9:58  l  #12772
amúgy ha már stat watching

14 meccs után 10-2-2-vel vezetjük a pacific-et, nyugaton második vagyunk a blues mögött és liga szinten is harmadikok vagyunk. Szép kezdés, tartani kell az iramot.
top5-ben vagyunk gólszerzésben, és 2. legkevesebb gólt kaptuk az egész ligában!

Kopi 14 meccs, 17 pont! (7+10, +6), tavaly 30 meccsnél is több kellett neki ennyi ponthoz
Brown 14 meccs 13 pont!!! visszakaptuk azt a Brownt aki kupáig vezette a csapatot (6+7, +9)!
Toffoli 14 gp 11 pont 7+4, lassú start, de pörög felfele
Kempe rám cáfolt, azt hittem hogy bust lesz, főleg centerként.... erre 14 meccs 10 pont (6+4) és emellett +10! Carter óta nagyon jól betölti a 2C helyet
Doughty 14 gp, 3+7; +9, klasszis.
Muzzinnak ugyanez csak 2+8, tavaly rossz szezonja volt, idén ő is összeszedte magát
Pearson egyelőre 2+6, ezzel kicsit elmarad egyelőre
Lewis 14 meccsen szerzett 7 pontja (4+3) egyelőre kellemes meglepetés
Cammy 12 meccsen ért el 7 pontot, ráadásul utóbbi időben PP1-ben Kopi és Brown mellett játszik.

kapus poszton azért látszik a különbség
Quick 11 meccsen 1,99GAA, 93,9%, 2SO, 8W
Kuemper 4 meccsen 2,53GAA, 90,7%, 2W... mondjuk önmagában ezek a számok sem szörnyűek, de Quickel összehasonlítva ugyanaz a védelem mellett...

De azért eddig elégedett vagyok :)
MVP

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.05. 9:43  l  #12771
hát ez a preds elleni meccs... Kuemperben sincs sok hitem innentől. eddig csak nem éreztem biztosnak, de most ez... 3 lövésből kapott 2 gólt (oké, az első breakaway volt), de egy nagy védés kivételével nem nagyon lehetett rá számítani.

az első két harmadban csak szenvedtünk, pedig nem Rinne állt velünk szemben.. mindig hiányzott az az utolsó 1-2 jó megoldás.
szerencsére Iafallo góljával visszajöttünk valamennyit, az parádés játék volt, utána meg Saros játszott egy Cloutiert és beszopta félpályáról.. meg lett a momentum, Martinez révén kiegyenlítettünk, de aztán OT végén nagyon görcsösek voltunk, leindítottak minket és gól.

3-0-ról jöttünk vissza, ez örömteli, de nem lett volna szabad 3-0-ra elengedni őket.

nem is írtam, leafs ellen első gólját lőtte Amadio
most első gólját lőtte Iafallo (eddig gólpassza volt csak annak ellenére hogy nagyon hasznosan játszik Kopi és Brown mellett)
Folinnak ez volt az első kings gólja.

kapusposzton úgy érzem Quick mögött még mindig hiányosak vagyunk.. bár lent Petersennek egész jó statjai vannak a győzelmeket leszámítva, de ha legalább egy Budajunk lenne még akkor nyugodt lennék. Teljesen értelmetlen volt a Budaj-Bishop csere tavaly, már akkor is az volt, most még inkább az.

amúgy a reign-ben
Mersch 10 meccsen 9 pont (végre megindult a srác, tavaly még ahl szinten is eltűnt, pedig azt vártuk nhl power forward lesz)
Brodzinski 7 meccsen 7 pont (azt se vettem észre, hogy mikor küldtük le)
és mögöttük kvázi semmi.. LaDue védőként 8 meccsen 6 pont
így aztán a csapat 10 meccsen 3-6-1-el tökutolsó a pacific div-ben..

úgy látom kell pár év hogy ismét fel legyünk töltve lent prospectekkel. mondjuk ebbe az is bejátszik, hogy Kempe, Iafallo, McDermid és Amadio fent van.
MVP

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2017.11.03. 13:39  l  #12770

Lehet, és szerintem sem a bot miatt ütött el a korong felett, ettől még az, hogy ott a bot, nekik elég, hogy befújják. Nem mondtam, hogy ez egy normális szabály, de ez van. Idén kibaszottul fújnak mindent, ami kéz irányba megy.

Mi lenne ha máskor ilyen hangnemben kezdenéd?

Egy ilyen helyett?

Látom felesleges veled vitázni mert egyiket se ismered el véletlenül se, nagyon nyomja a szíved. De azért leírom mégegyszer:
......
Csak szarul esik, hogy egy annyit nehéz leírni, hogy szépen küzdöttünk, ehelyett csak annyi van, hogy nyomtak minket a bírók és csak azért jöttünk vissza. Nem azért. Összefoglalóból mondjuk lehet csak ennyi látszik..

Az előző meccs után, a ti topicotokban írtam, hogy jobbak voltatok, megérdemeltétek. Nem mondhatod azt, hogy elvakultan ítélkezem.

Azután a meccs után egyébként éppen ti bíróztatok.
És ne mondd, hogy ha az ellen a ti hazai pályátokon 5-0-ás vezetéseteknél kap 2 penalty shotot meg egy véleményes gólt akkor te nem bíróznál, meg nem gondolnád úgy hogy helyzetbe akarják őket hozni.

Valamiért minket mindig csak szívatnak a bírók. Ha vitatott eset van többnyire mindig ellenünk ítélnek, akár elképesztően blőd helyzetekben is, mint pl. mikor a wings úgy szerzett gólt, hogy kilőtte a stadionból a hálóról meg visszahullott..